Aktualności
Ostrzeżenie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Ostrzeżenie

Informuję, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia prognozujące wystąpienie na terenie województwa łódzkiego od godz. 16:00 dnia 18.01.2018 do godz. 08:00 dnia 19.01.2018 r. silnego wiatru o średniej prędkości ok. 35 - 45 km/h oraz porywach nawet do 90 km/h na północy i do 110 km/h na południu województwa, z południowego zachodu i zachodu, przy opadach śniegu miejscami zawieje śnieżne.

 
Informacja Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

 

Urząd Gminy w Makowie informuje, że od dnia 01.02.2018 r do  28.02.2018 r  będą przyjmowane wnioski na zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Do wniosku należy podłączyć faktury potwierdzające zakup oleju napędowego za okres od 01.07.2017 r do 31.01.2018 r.

>>> WNIOSEK<<<

 
WCZORAJ I DZIŚ Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Aktywna tablica
Na przestrzeni ostatnich lat wiele zmieniło się w szkołach prowadzonych przez Gminę Maków. Zmodernizowane zostały wszystkie placówki oświatowe zarówno pod kątem remontów, jak i nowoczesnego sprzętu multimedialnego. W 2017 r. trzy szkoły podstawowe prowadzone przez Gminę Maków zakwalifikowały się do wsparcia finansowego na zakup pomocy dydaktycznych w ramach Rządowego programu „Aktywna Tablica”. Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i co najmniej 20% wkładu własnego organu prowadzącego szkołę. W ramach programu szkoły otrzymały dofinansowanie w wysokości 17.500 zł każda. W kwocie tej zawarta jest dotacja w wysokości 14.000 zł oraz wkład własny z budżetu gminy wynoszący 3.500 zł. Z powyższych środków zostało zakupionych 5 tablic interaktywnych, 1 monitor interaktywny, 5 projektorów ultrakrótkoogniskowych, zestawy głośników.
Założeniem programu jest przesłanie, iż jednym z zasadniczych zadań współczesnej szkoły jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym oraz na założeniu, że rozwój kompetencji uczniów w tym zakresie powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole.

 
Kolędowanie 2018 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Kolędowanie 2018

>>>GALERIA<<<

Tradycją stało się już , że w pierwszych dniach Nowego Roku odbywają się koncerty kolęd w wykonaniu makowskiej Orkiestry Dętej. Tak też i w tym roku, 6 stycznia – w Święto Trzech Króli, w makowskim kościele pw. Św.Wojciecha,oraz w kościele w Pszczonowie 7 stycznia odbyły się koncerty, a orkiestrę poprowadził Pan Marian Chmielewski. Muzycy zaprezentowali kilkanaście najpopularniejszych kolęd w wersji instrumentalnej oraz wokalnej w wykonaniu solistów - członków orkiestry. Koncert, jak zwykle te spotkał się z dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem ze strony naszych mieszkańców, którzy licznie wzięli w nim udział.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 24 z 636
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji
 

Spacer

Wirtualny spacer

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

2018

 

Gościmy