Aktualności
Informacja Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Brak prądu

Rejon Energetyczny  Żyrardów   informuje, że ze  względu na  przeprowadzane  prace  eksploatacyjne  nastąpią  przerwy w dostawie energii elektrycznej  dla n/w miejscowości :

14 grudnia 2017 w godz:
10:00 – 13:00 Stacja Jacochów  1 – Jacochów

 
Jasełka w Słomkowie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Jasełak w Słomkowie

>>>GALERIA<<<

Ze świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych zwyczajów, do których bez wątpienia zaliczyć można jasełka, czyli inscenizację o narodzeniu Bożego Dzieciątka. Takie barwne widowisko słowno-muzyczne przedstawione zostało w niedzielne popołudnie 10 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej w Słomkowie. W świąteczną atmosferę wszystkich licznie zebranych na sali gimnastycznej zaproszonych gości -przedstawicieli urzędu gminy Maków na czele z wójtem gminy Panem Jerzym Stankiewiczem, księży makowskiej parafii, przedstawicieli OSP i Koła Gospodyń Wiejskich ze Słomkowa, a także byłą dyrektor i byłą nauczycielkę słomkowskiej szkoły oraz mieszkańców wsi Słomków wprowadzili uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego, wcielając się w role członków Świętej Rodziny, pasterzy, aniołów oraz innych biblijnych postaci. 

Czytaj całość
 
Droga Maków-Skierniewice Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Droga

W dniu 06.12.2017 r nastąpił odbiór techniczny drogi powiatowej nr 1310 E

 
Jasełka z przytupem-SP w Świętem Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
W niedzielę 3 grudnia 2017 r. na rozpoczęcie okresu radosnego adwentu w Szkole Podstawowej w Świętem odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Uroczystość miała charakter religijno-środowiskowy i jak co roku stała się okazją do integracji lokalnej społeczności. Głównym punktem programu było przedstawienie o Bożym Narodzeniu, wzorowane tradycyjnie na dawnych misteriach, jednak uatrakcyjnione elementami współczesnego widowiska - muzyki, wiersza, choreografii. Uczniowie naszej szkoły odegrali gwiazdorski  teatr - huczny od tańca i śpiewu. Gromkie brawa publiczności, a po występie także gratulacje, odebrali odtwórcy najbardziej kontrowersyjnych ról: króla Heroda, Śmierci oraz Diabła. Ulubieńcami publiczności zostali jednak przebrani za owieczki pierwszoklasiści. Przedstawienie jasełkowe dostarczyło nam wielu wrażeń estetycznych i duchowych, i nastroiło nas do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Po spektaklu można było zakupić świąteczne ozdoby na aukcji prac przygotowanych przez uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych z Panem Wójtem J. Stankiewiczem na czele, rodzice małych artystów i mieszkańcy miejscowości Święte. Oto krótkie fotograficzne wspomnienie:

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 40 z 636
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji
 

Spacer

Wirtualny spacer

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

2018

 

Gościmy