Aktualności
Nowy rok szkolny w Gminie Maków Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Ponad 740 uczniów i blisko 80 nauczycieli rozpoczęło w Gminie Maków nowy rok szkolny. Koniec wakacyjnej przerwy to także koniec intensywnych prac remontowych, które były prowadzone w makowskich placówkach oświatowych.
Remont sali gimnastycznej, konserwacja placów zabaw, przebudowa łazienek, malowanie sal dydaktycznych, naprawa funkcjonującego sprzętu uczniowskiego, zakup nowego wyposażenia – to tylko niektóre zadania, jakie zostały wykonane w makowskich szkołach w czasie wakacji. Łącznie na ten cel gmina przeznaczyła 110 tys. złotych. Nowy rok szkolny to także wyzwania związane z reformą oświaty. Intensywne prace w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół pozwoliły spokojnie przejść przez okres zmian. Dostosowano szkoły do nowego ustroju szkolnego oraz do wymogów nowej podstawy programowej. Dołożono wszelkich starań aby jak najłagodniej przebrnąć przez proces zmian -żaden z nauczycieli w Gminie Maków nie stracił pracy w związku z reformą edukacji.
Czytaj całość
 
Informacja Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

 

Informujemy, że w dniu 8.09.2017r. Urząd Stanu Cywilnego oraz Biuro Dowodów Osobistych będą czynne do godziny 12:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

 
Odłonięcie pomnika Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Pomnik

>>>GALERIA<<<

W dniu 04.09.2017 odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej dotyczącej lokalnego bohatera jakim była Marianna Foks. Z zawodu pielęgniarka, która przez całe swoje życie służyła ludziom. W uroczystości udział wzieli zaproszeni goście w osobach: Pani Dorota Rutkowska – Poseł na Sejm RP, Pan Kazimierz Figat – Prezes  Honorowy Towarzystwa Przyjaciół Skierniewic, Ksiądz Prałat Stanisław Ciąpała – Proboszcz Naszej parafii, Ksiądz Prefekt Grzegorz Krupa, Pani Anna Majda – Baranowska – Dyrektor Izby Historii Skierniewic, Pan płk Andrzej Krysiak – Wiceprezes Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Skierniewicach, Przewodniczący Rady Gminy Maków Pan dr inż. Dariusz Kuleta, Dyretor Szkoły Podstawowej w Makowie Jolanta Szeliga, Dyrektor Gimnazjum Hanna Głuszek, oraz inni zaproszeni goście, pielęgniarki, rodzina i mieszkańcy.

 
OSP MAKÓW MISTRZEM POWIATU Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Powiatowe Zawody OSP 2017

>>>GALERIA<<<

3 września br. na stadionie gminnym w Godzianowie odbyły się X zawody sportowo pożarnicze OSP     i MDP powiatu skierniewickiego, w których uczestniczyły ogółem 34 drużyny ( 11 męskich, 9 kobiecych i 14 MDP).
Naszą Gminę reprezentowały drużyny, które zwyciężyły w tegorocznych zawodach gminnych:
- w grupie A (męskiej) – OSP Maków
- w grupie C (kobiecej) – OSP Święte
- w grupie MDP (chłopcy) – OSP Pszczonów
- w grupie MDP (dziewczęta) – OSP Pszczonów

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 80 z 636
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji
 

Spacer

Wirtualny spacer

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

2018

 

Gościmy