Aktualności
Kolejna inwestycja Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Podpisanie umowy

W dniu 24.11 2017 r. Wójt Gminy Maków podpisał umowy na wykonanie zadanie pn.” „Uporządkowanie gospodarki wodno - ściekowej na terenie Gminy Maków poprzez przebudowę SUW  w miejscowości Słomków oraz budowę małych oczyszczalni ścieków przy Szkołach Podstawowych  w Słomkowie, Woli Makowskiej i Świętym’.
Budowa i przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Słomków wykona firma P.P.U. PRO_MET H. Kobusińscy i wspólnicy sp.j. z siedzibą  ul. Borecka 29 a, 63 – 720 Koźmin Wielkopolski za kwotę 1 460 181,02 zł
Budowa małych oczyszczalni ścieków w miejscowości Słomków, Wola Makowska, Święte -  za kwotę 129150,00.
Zadanie jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz  Rozwoju Obszarów Wiejskich:na lata 2014 – 2020 w wysokości  771 005,00 zł

 
Rok dla Niepodległej-SP w Świętem Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
SP Święte

10 listopada, a więc w przededniu Narodowego Święta Niepodległości uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Świętem wspomnieli jedną z najważniejszych kart historii Polski. W pełnej gali, z symbolicznym kotylionem na piersi, zarecytowali wiersze i odśpiewali uroczyście najbardziej znane pieśni patriotyczne, a w krótkim przedstawieniu opartym na formule lekcji historii uczcili wydarzenia i postaci, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie naszej szkoły zainaugurowali tym samym ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej Rok dla Niepodległej. Niebawem przed nami Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej!

 
Gminne Obchody Święta Niepodległości Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Gminne Obchody Święta Niepodległości

>>>GALERIA<<<

11 listopada b.r. – w 99. rocznicę odzyskania Niepodległości, w makowskim kościele p.w. Św. Wojciecha odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą celebrował ks. Grzegorz Krupa. W celebrze wzięły udział m.in. władze samorządowe naszej Gminy z Przewodniczącym Rady Gminy Dariuszem Kuletą i Sekretarz Gminy Marią Krawczyk na czele. Ceremonię uświetniła obecność delegacji z wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy z pocztami sztandarowymi oraz Orkiestra Dęta OSP z Makowa. Po zakończeniu Mszy Św. odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP pod batutą p. Józefa Zawadzkiego, a strażacy dźwiękiem syren samochodów strażackich uczcili pamięć poległych w walkach o odzyskanie Niepodległości.

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 48 z 636
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji
 

Spacer

Wirtualny spacer

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

2018

 

Gościmy